Założyciel i CEO TRON oskarżony o pranie pieniędzy

Post opublikowany wczoraj, tj. 23 lipca, na chińskiej platformie społecznościowej Weibo oskarża popularnego krypto-miliardera Justin’a Sun’a o nielegalne pozyskiwanie funduszy, ułatwianie transakcji związanych z pornografią, wspieranie gier hazardowych, a także o pranie pieniędzy. Założyciel TRON (TRX) zaprzeczył wszystkim oskarżeniom.

Przed opublikowaniem tego posta, do chińskiej agencji 21st Century Business Herald dotarły informacje z nieokreślonych źródeł, że Sun wciąż przebywa na terenie Chin. Ten sam portal podał tę informację jako możliwy powód odwołania tak długo zapowiadanego lunch’u z miliarderem Warren’em Buffett’em, który miał odbyć się w ciągu kilku dni i zebrać “śmietankę” krypto-społeczności, aby przedstawić Buffett’owi kryptowaluty w innym niż postrzegane przez niego świetle.

Sun jako prawdziwy powód odwołania, a raczej przesunięcia w czasie, spotkania z miliarderem podaje wizytę w szpitalu, a jako dowód faktu, że jest poza Chinami, ma być tweet ze zdjęciem z Bay Bridge (San Francisco) w tle.

Odnosząc się do zarzutów, Sun twierdzi, że oskarżenia dotyczące prania pieniędzy nie mają podstaw, ponieważ Fundacja TRON ma siedzibę w Singapurze, jest zgodna z lokalnymi przepisami i nie obejmuje między innymi usług fiat. Dodatkowo, stwierdził, że oskarżenia o nielegalne zbieranie funduszy są fałszywe, ponieważ po tym, jak rząd chiński zakazał przeprowadzania Initial-Coin-Offering (ICO) we wrześniu 2017 roku, Fundacja TRON zwróciła inwestorom fundusze. Sun podkreślił również, że jego projekt jest zdecentralizowaną siecią i sprzeciwia się niezgodnemu z prawem wykorzystaniu protokołu.
Całą sprawę podsumował słowami :

“Rozumiemy obawy związane z rozwojem technologii blockchain i jesteśmy gotowi otworzyć się i skomunikować, aby wspólnie promować jej rozwój w Chinach”.