Czy binance planuje otworzyć nową giełdę w Korei Południowej?

Binance, największa na świecie giełda kryptowalutowa, donosi, że planuje założyć swój oddział w Korei Południowej.
Giełda która swoją siedzibę ma na Malcie współpracuje z lokalnymi partnerami w Korei Południowej w celu uruchomienia nowego oddziału giełdy. Informuje CEO Binance Changpeng Zhao (CZ), w nawiązaniu do informacji podanej przez Block In Press.

Globalny przedstawiciel Binance zaprzeczył wiadomościom w raporcie, twierdząc, że zespół Binance nie zdecydował się na dzień dzisiejszy, czy założyć koreańską spółkę zależną. W szczególności przedstawiciel donosi także, że Binance prowadzi rozmowy z fintechową firmą BxB z siedzibą w Korei Południowej, ale jak dotąd nie podjął żadnych konkretnych decyzji.

Inny rzecznik Binance powiedział, że kwestia uruchomienia lokalnego oddziału w Korei Południowej do tej pory „nie ma miejsca”, wynika z raportu innych mediów kryptowalutowych – The Block.

Poprzednio prezes Binance wskazywał na potencjalną ekspansję do Korei Południowej podczas szczytu Blockchain Partners w Seulu w lipcu 2018 r. W tym czasie CZ podkreślił znaczenie rynku koreańskiego i powiedziała, że ​​Binance przyczyni się do rozwoju branży kryptowalut.

Nie zmienia to faktu, że informacja o założeniu koreańskiego oddziału przez giełdę może być zwykłym fake newsem. Firma która mogłaby skorzystać na tej informacji to BxB – południowo koreański startup tworzący stable coina oparta o wartość wona południowokoreańskiego.